Concreet betekent dit dat het logo en de naam van The Document Foundation niet langer hetzelfde zijn als die van LibreOffice. De organisatie gebruikt nu een eigen woordmerk, geschreven in het lettertype Inter, en heeft daarbij een frisse set merkkleuren geïntroduceerd. Italo Vignoli van TDF lichtte toe dat deze scheiding van de merken essentieel is. Volgens hem spreekt de stichting als een instituut, en niet alleen als een softwareproject. Hun werk gaat namelijk veel verder dan alleen het product waar ze het meest bekend om zijn.
Voor de gemiddelde gebruiker van LibreOffice zal er in de dagelijkse praktijk weinig veranderen. Het kantoorpakket zelf behoudt zijn vertrouwde logo en uitstraling. De nieuwe huisstijl van The Document Foundation zul je vooral tegenkomen op hun eigen website, bij aankondigingen over de organisatie, of bijvoorbeeld op evenementen die door de stichting worden georganiseerd. Het helpt vooral om duidelijker te maken dat er een verschil is tussen de overkoepelende stichting en het specifieke softwareproduct dat zij ondersteunen.
Deze stap markeert een volwassenwording van The Document Foundation en onderstreept hun bredere missie om open-source software en standaarden te promoten, ver buiten de grenzen van alleen LibreOffice.
Bron: https://www.omgubuntu.co.uk/2026/10/document-foundation-new-logo
