Intel Iris drivers op Linux nu efficiënter met 64-bit geheugen

Voor Linux-gebruikers met een Intel Iris grafische kaart is er een interessante ontwikkeling: de open-source drivers hebben nu officiële ondersteuning gekregen voor een efficiëntere 64-bit geheugenadressering. Dit is een belangrijke stap die de manier verbetert waarop de grafische processor (GPU) omgaat met grote hoeveelheden data, wat vooral relevant is voor veeleisende toepassingen en games.

Deze update bouwt voort op eerdere aankondigingen, waarbij Intel al een nieuwe 64-bit GPU-modus introduceerde voor zijn aankomende Nova Lake P-generatie grafische kaarten. Nu is de softwarematige ondersteuning hiervoor ook daadwerkelijk toegevoegd aan de open-source drivers. Concreet betekent dit dat de Iris Gallium3D OpenGL driver, die verantwoordelijk is voor de communicatie tussen het besturingssysteem en de grafische hardware, nu veel efficiënter kan omgaan met 64-bit geheugenadressen.

Dat klinkt misschien technisch, maar in de praktijk betekent het dat de grafische kaart data op een slimmere en snellere manier kan benaderen. Vooral bij applicaties die veel grafisch geheugen (VRAM) nodig hebben, zoals moderne games, 3D-modellering of videobewerking, kan dit leiden tot merkbare verbeteringen. Denk hierbij aan vloeiendere prestaties, minder vertragingen en een efficiënter gebruik van de beschikbare systeembronnen.

Deze ontwikkeling onderstreept Intels voortdurende inzet voor de open-source Linux-gemeenschap en de verbetering van hun grafische drivers. Het zorgt ervoor dat de hardware optimaal kan presteren met de nieuwste technologieën en bereidt de weg voor toekomstige generaties grafische kaarten die nog meer zullen profiteren van deze efficiënte geheugenadressering.

Bron: https://www.phoronix.com/news/Intel-Iris-Efficient-64-bit