Intel FRED nu standaard ingeschakeld in Linux voor snellere systemen

Een belangrijke wijziging staat voor de deur in de Linux-kernel die de prestaties van systemen met Intel-processors kan verbeteren. Een engineer van Intel heeft namelijk een patch ingediend die de functie ‘Flexible Return and Event Delivery’ (FRED) standaard inschakelt. Dit betekent dat toekomstige Linux-versies deze prestatieverbetering direct zullen benutten, zonder dat gebruikers zelf instellingen hoeven aan te passen.

FRED, wat staat voor Flexible Return and Event Delivery, is een technische functie binnen Intel-processors die de manier waarop het systeem omgaat met bepaalde interne processen en gebeurtenissen optimaliseert. Tot nu toe was FRED in de Linux-kernel standaard uitgeschakeld. Dit betekende dat om van de voordelen te profiteren, beheerders of gebruikers dit handmatig moesten activeren, wat in de praktijk zelden gebeurde. Met deze nieuwe patch wordt FRED automatisch geactiveerd zodra de kernel wordt opgestart.

Voor gebruikers betekent deze verandering vooral dat hun Linux-systeem potentieel sneller en efficiënter kan werken, vooral bij taken die veel van de processor vragen. Hoewel de exacte prestatiewinst kan variëren, heeft eerder onderzoek al aangetoond dat FRED aanzienlijke verbeteringen kan opleveren, met name op nieuwere Intel-processoren zoals de aankomende Panther Lake-generatie. Het mooie is dat je hier zelf niets voor hoeft te doen; de verbetering wordt automatisch doorgevoerd met een toekomstige kernel-update.

Deze stap om FRED standaard in te schakelen, onderstreept de voortdurende inspanningen om Linux-systemen te optimaliseren voor de nieuwste hardware. Het is een welkome ontwikkeling die ervoor zorgt dat meer gebruikers profiteren van de geavanceerde mogelijkheden die moderne Intel-processors bieden, direct uit de doos.

Bron: https://www.phoronix.com/news/Intel-FRED-By-Default-Patch