De populaire chatdienst Discord is weliswaar beschikbaar voor Linux, maar de officiĆ«le desktop-app voelt visueel vaak wat vreemd aan op veel Linux-distributies. Dat verandert nu met een nieuw, speciaal ontworpen thema. Dit thema zorgt ervoor dat Discord er een stuk beter uitziet en meer in lijn is met de standaard uitstraling van GNOME, de desktopomgeving die ook de basis vormt voor Ubuntu’s eigen Yaru-thema.
Het nieuwe thema, genaamd ‘Discord GNOME Theme’ en ontwikkeld door ~ricewind012, is in feite een aanpassing van de styling (via CSS) van de Discord-applicatie. Het doel is om Discord visueel dichter bij Adwaita te brengen, het standaardthema van de GNOME-desktopomgeving. Voor gebruikers van Ubuntu is dit extra interessant, omdat het Yaru-thema van Ubuntu sterk gebaseerd is op Adwaita. Hoewel het thema geen exacte kopie zal zijn van Yaru, zorgt het wel voor een veel harmonieuzere integratie dan de standaard Discord-look.
Wat betekent dit nu voor jou als gebruiker? Simpel gezegd: je Discord-app zal er minder uitzien als een ‘vreemde eend in de bijt’ op je Linux-desktop. In plaats van de standaard, wat afwijkende Discord-interface, krijg je een versie die de kleuren, knoppen en lettertypen van je GNOME- of Ubuntu-omgeving volgt. Dit zorgt voor een consistentere en daardoor prettigere gebruikerservaring, waarbij de applicatie naadloos opgaat in de rest van je besturingssysteem. Het is een kleine aanpassing met een groot visueel effect, vooral voor wie waarde hecht aan een uniforme look en feel.
Deze ontwikkeling onderstreept de kracht van de Linux-community, waar ontwikkelaars vaak zelf de handen ineenslaan om populaire applicaties beter te integreren in hun favoriete besturingssysteem. Het is een welkome toevoeging voor iedereen die Discord gebruikt op een GNOME-gebaseerde Linux-distributie en verlangt naar een meer samenhangende desktopervaring.
Bron: https://www.omgubuntu.co.uk/2026/07/discord-gnome-theme-adwaita-vesktop
